B.L.A. elektronika & servis

elektronika pro Vaše studio i kancelář, pódium nebo laboratoř

Už v roce 1984 jsme Vám začali opravovat Vaše syntezátory a mikropočítače. Od roku 1990 Vám (to již jako firma B.L.A. elektronika & servis) nabízíme hudební a zvukovou počítačovou elektroniku, elektronické hudební nástroje, počítačová studia i standardní počítačové technologie včetně servisu veškeré této techniky. 

 Na český trh jsme do této doby uvedli řadu významných výrobců a jejich produktů; CPS, Turtle Beach, Creamware, SeaSound, Coda (Makemusic), Passport, PG Music, Steinberg, Best Service, Gadget Labs, Sound Quest, Viscount, Opcode, MidiMan (M-Audio) a další. Některé z těchto firem již neexistují, ty ostatní dnes naprosto automaticky naleznete v nabídce většiny prodejců hudební a zvukové techniky. První ceníky pro Vás byly tvořeny pod systémem WIndows 2.0 v předchůdci Excelu, tabulkovém kalkulátoru Lotus a tištěny na 8-mi jehličkové tiskárně Epson, připojené k 16-ti bitovým PéCéčkům, jejichž procesory se pyšnily taktovací frekvencí 10 MHz. Dnes ceny zasíláme prakticky výhradně elektronicky, internetem, prostřednictvím kterého s Vámi komunikujeme od roku 1994. 

Za 35 let fungování firmy B.L.A. elektronika & servis se naše firma sedmkrát stěhovala. Postupně jsme se z Prahy 3, Prahy 2, Prahy 6 a Prahy 1 přesunuli na Prahu 5. Zásadním prvkem činnosti firmy B.L.A. elektronika & servis je pro oblast hudební a zvukové techniky - servis elektronických hudebních nástrojů a přístrojů a tzv. "řešení na klíč" včetně dodávky kompletního vybavení. Naší specifickou činností v oblasti hudby je konstrukce elektronických chrámových varhan nebo přestavba klasických chrámových varhan s mechanickou nebo pneumatickou trakturou na trakturu elektrickou s elektronickým řízením. Příkladem naší rekonstrukce je přestavba varhan v kostele sv. Mikuláše v Praze na Staroměstském náměstí.